Yeşil Going dizüstü bilgisayarlar

Atmosfer tek bir kolay karar oluşturarak etkinleştirebilirsiniz. Senin bilgisayar sistemleri ile yeşil giderek. Bu dizüstü bilgisayarlar, çevre dostu ve uzun şarj bilgisayar sistemlerini seçerek tamamlanır. Yeni “yeşil dizüstü bilgisayarlar” kavramı, bir çevre dostu dizüstü bilgisayar sistemi bile ek almak. Onlar daha uzun bir şarjla son diğer defter küçüktür ve çoğu çevre düzenlemeleriyle uyum sağlamak. Bu ultraportble, mütevazı ayak izi, hafif ağırlık not defterleri doğal olarak “yeşil” daha ağır, daha büyük ayak izi bileşen için bir avuç faktörlerin daha: onlar üretimi için daha az kaynakları tüketen istenen genel performansı sağlamak için yapılır ve sevk irsaliyesi ve dağıtım için daha az enerji. Ambalaj ihtiyaçları da, malzeme ve enerji tasarrufu azaltılır. Dizüstü bilgisayarlar kullanma bir masaüstü olarak büyük bir güç olarak büyük ölçüde sadece işlemci sadece 35W hakkında çizim veya daha az olduğu için yaklaşık 65W veya bir masaüstü işlemci için daha fazla karşılaştırıldığında. Yararı elektrik faturanızı ya da daha yüksek olmayacaktır olduğunu.

Daha az tehlikeli unsurlar

Notebook masaüstü bilgisayarlar daha normalde çok daha fazla enerji verimli olsa bile. Bunlar, yine de, hayır diğer açısından masaüstü bilgisayarlar daha yeşil. Onlar normalde aynı tehlikeli unsurlar içerir ve onlar çaba harcamadan geri dönüşümlü değildir. Yine de, bir avuç “daha yeşil” dizüstü bilgisayar sistemleri artık pazar yeri vardır.

Lenovo’nun Thinkpad X 300 şirketin ilk EPEAT (elektronik ürün çevre değerlendirme aracı) altın sertifikalı dizüstü bilgisayardır. Sadece 15 dizüstü bilgisayarlar bu derece bugüne ulaşmış. Cıva X300 kullanır LED onun ekran aydınlatmak için ücretsiz. Bu enerji tasarrufu sağlar ve daha ince göstermek için izin verir. Bu önemli ölçüde daha hafif, daha saygın ve zor bir standart daha hızlı sürücü bir katı hal sürücü kullanır. Ayrıca düşük voltaj oluşum içerir ve güç tasarrufu için “pil streç” uygulama geliştirdi. Güç Star dört karşılamaktadır. Ölçüt ve % 25’i Lenovo’nun önceki nesil dizüstü bilgisayarlar çok daha etkili. Kadmiyum, kurşun ve arsenik indirdi gibi ambalaj X300 için % 90 geri dönüşümlü ve toksik bileşenlerin kullanımı bileşenleridir.

MacBook Air Apple’nın en yeşil bilgisayar biridir. Hava ekran ilk Apple oldu Merkür ve arsenik ücretsiz olması. Alüminyum kolayca geri dönüşümlü ve geri dönüştürücü tarafından çok arzu edilen tüm alüminyum durumda da mükemmel bir seçim oldu. (Tüm devre kartlarına bromür ve PVC tamamen ücretsiz olan) bir gümüş EPEAT puanı sertifikalı hava. Energy Star dört da sağlar. sertifikalı. PC Magazine’nın güç tüketimi testlerdeki 14 boşta olsa oluşturulan Watt enerji Star’ın 14 Watt ile (ve aşağıda) sürekli gereksinimdir. Okuma yöntemi leopar çalışırken boşta kalma süresi 15 dakika sonra doğru çekildi. Sen-ebilmek almak onun güç özellikleri daha da azaltan bir 64GB katı durum götürmek ile donatılmıştır Macbook Air. Apple Perakende Ambalaj bu makinenin dikkat ve % 50 oranında düşürdü.

Yeşil bilgisayar kalır işte

Bunu dilim herhangi bir şekilde, yeşil bilgisayar burada kalmaktır. Dizüstü bilgisayarlar ek etkili, daha küçük ölçekli ve gezegen için daha güvenli alırsınız. Bilgisayar sistemleri kaydettirilen EPEAT sonraki beş yıl alımlarında EPA tahminler tehlikeli atık 4 milyon pound tarafından kesilmiş ve enerji iki milyon evleri için yeterli güç tasarrufu.