Woodie (veya Woody) öyküsü Station vagon

Onların gün içinde ahşap gövdeli station vagon çalışma atları olmuştu. İtici ve kesinlikle faydacı, onlar sahip geliştirilen düşük miktarlarda kabul. Çünkü büyük ölçüde imal ve korumak için çok zor olmuştur sonra yakında üretim yarım yüzyıl sonra onlar devam etmemek, gitti, olmuştu. Ama şu anda, onlar için bir özellik daha çok daha satabilirsiniz ve klasik güzellikleri kabul edilmektedir.

Bir ara 19th yüzyıl sonlarında, unutulmuş bir mekanik bir ilkel motoru 1 horseless vagon üreten bir at çizilmiş vagonumuz bağlanır. Ayrıntılar için geçmiş kaybolmuş ama o mütevazı başından beri bir stil otomobil doğdu, yine de egzersiz programı üzerimize daha–dan 100 yıl sonra etkileyen bir.

Sadece 20 yüzyıla, mobilya üreticileri kendi şirketlere ek iş olarak “woodies” oluşturmaya başladı. Onlar bir vücut dışarı ile bir otomobil satın almak ve ahşap bir vücut geliştirmek. Bu özel otomobiller küçük otobüs gibi normal olarak ayarlanan ve normalde olmuştur yapılmış kullanımıyla resorts konuk gelen demiryolu depoları ve taşımak için. O zamanlar woodies denilen değildi. “Depo kesmek gibi” aksine, onlar tanınmıyor. Atlı günlerde, bir “hack” bir vagon oldu.

Bazı woodies lüks gitti ve sık zengin oldu. Zaman zaman emlak araçlar adlandırılan “ilçe beyler önemli kırsal konut sahibi” ile sevilen takacaklar.

Sonuçta otomatik yapımcıları kişisel sürümlerine oluşturmaya başladı. Ford ilk üretim woodie 1929 yılında tanıtıldı. Çoğu üretici firma katıldı, genellikle son derece sınırlı başarı ile Added boyunca bazı az bilinen araç üreticileri sadece bir prototip veya iki üretti. En büyük otomobil compamy zamanda, Chevrolet, onlar tanıtıldı önce 1939 kadar bekledi onların başlangıçta woodie.

O zaman arabalar “station vagon”, belgili tanımlık önceki adı “depo kesmek”, bir varyasyon tespit haline çevirmek vardı ama yine de tren istasyonları için bir referans oldu.

Woodies hiçbir koşulda otomobil ya da kamyon vericiler için karlı bir öğesi olmuştur. Onlar özellikle emek kelimenin tam anlamıyla oluşturmak için yoğun el monte edilmiştir. Ford ormanın kereste, diğer yapımcıları için bir kaynağı, sadece kereste aldım Iron Mountain Michigan olarak bilinen veya ekstra bir parça satın normalde, dış satıcılar ahşap cesetleri üretmek vardı.

Woodies endüstriyel otomobil kamyon satır bileşeni olarak kabul vardı. Onlar manyetikler, teslim arabalar ve diğer endüstriyel workhorses reklamı. Aileler de zaman zaman station vagon sahip sonu olabilir ederken, muhtemelen 1 sürüş mahalle tamirci görmek için çok fazla olurdu. Bariz avantajı küçük olanlar taşıma için ne olursa olsun, yine de station vagon kullanımı için aile üyeleri ulaşım oldu yıl uzakta.

Kesinlikle ahşap (örneğin, waterproofed bir kumaş ile kaplıydı çatı) oluşturulan yolcu kabini ile dezavantajları çok olmuştur. Araçlar ahşap eklem yaşlı gıcırdıyor eğilimi ve sürekli büyük açık havada yaptı mobilya parçası gibi refinishing ahşap gerekli. Sürekli bakım ve odak rağmen ahşap nem hasar, renk değişikliği ve rot eğilimli. Ve belirli bir hiç woodies üzerinde herhangi bir güvenlik araştırma gerçekleştirildiğinde varsaymak gerçekten ciddi bir kazasında yolcu kabini splinter ve parçalayın daha kolaydır.