Vitamin B 5 ve Pro Vitamin B beş – sağlıklı faydaları!

Vitamin B 5 vitamin B karmaşık ailesinin bir üyesidir. Pantotenik asit sabit bir türüdür. Buğday tohumu, karaciğer, yumurta sarısı, süt, fındık, Maya, balık, tüm kepekli tahıllar, yulaf ezmesi ve bezelye, tatlı patates, pekmez ve daha fazlasını içeren taze sebze gibi gıdalarda tespit edilebilir. Bu vitamini Ayrıca, kan plazması keşfedilir ve kırmızı kan hücreleri geliştirilmesi esastır. Hayvan ve bitki tüm canlı hücrelerde bulunabilir.
Neden vitamin B beş çok önemlidir? Sodyum ve potasyum vücut ve rsquos dengesini korur. O olmadan, senin fiziksel doğru sıvı veya kan basıncını düzenleyen bir konumda olurdu. Bu etkili vitamini önemli bir rol oynar: enerji üretimi, destekler ve böbreküstü bezleri harekete geçirir, antikorlar oluşturur, sinir dejenerasyonu engeller, hücre hasarına karşı koruyan asist artrit önlemek, asist önlemek yaşlı veya kırışık cilt, hızlı yara iyileşmesinde AIDS, AIDS yavaş ağaran saç, bazı Alerjik, acı Rhuematoid artrit ve çok daha fazlası gidermede AIDS hafifletmek olabilir! Özellikle stresli koşullara dayanacak şekilde fiziksel ve rsquos yeteneği geliştirmek bağışıklık programı artırır çünkü genellikle anti-stres vitamini almıştır. Yardımcı olur sağlıklı bir sindirim sistemi korumak ve diğer vitamin a çok daha etkili bir şekilde kullanmak vücut sağlar. Vitamin B beş çok sayıda iç ve dış, sağlıklı, yararları sağlar!
Beyin vücudun diğer unsuru daha çok daha fazla vitamin B 5 kullanır. Bu vitamin eksiklikleri yorgunluk, ruh hali değişiklikleri veya depresyon yol açabilir. Diğer işaret-in eksiklikleri içerebilir: kas krampları, uyuşma ve karıncalanma, ayaklar, halsizlik, baş ağrısı ve iştah kaybı yakma. Hiçbir ciddi yan etkileri bu vitamin ile bildirilmiştir, ama gerçekten çok miktarda uygulayarak ishal tetikleyebilir.
Pro vitamin B 5, panthenol, vitamin B 5 alkol türüdür. Onun diğer adları şunlardır: dexpanthenol, d pantenol veya dl-panthenol. Pro vitamin B 5 çeker, tutar ve su bağlar humektan bir maddedir. Bu çok cilt ve saç bakım formülasyonları kullanımı yapılır.
İyileştirilmesi yumuşaklık, esneklik ve nem cilt ve rsquos nem düzeyini artırır. İnce çizgileri veya yaşlanma cilt azalma yardımcı olur. Bu yatıştırır, şifa, korur ve akne, lekeleri, egzama, küçük kesik, çizik, yanıklar, sunburns ve böcek sokması deriden azaltır. Bu kaşıntı giderici, ağrı ve kızarıklık parlayan bir cilt tonu sağlamak için yardımcı azaltır. Maksimum elde etmek için masaj faydaları, yavaşça, deri veya fantastik penetrasyon ve emilimi için kafa derisi içine eklendi. Bu endüstriyel ve ev yapımı güzellik maddelerinde yer almaktadır.
Çeşitli sanayi gelir ve pro vitamin B 5 ile ev yapımı cilt bakım ürünler gibi: losyonlar, güneş bakım, kremleri, şampuanlar sadece birkaç isim. Bir tamamen doğal nemlendirici ve kişisel bakımını mal sürü uygulanmıştır. Birkaç benzersiz cilt tipleri için yararlıdır: Kuru kaşıntılı cilt, Kuru Cilt, lapa lapa cilt, Kuru pullu cilt ve çok daha fazlası!
Bu ticari veya ev yapımı saç bakım formülasyonları keşfedilir. Endüstriyel ya da ev yapımı şampuan içinde kullanıldığında, bazı çalışmaları rapor o kafa derisi ve saç ısıdan getirdiği saç zarar önlemek. Saç, makyaj yoksun şartlar ve split biter zararı azaltır. Gibi çok farklı kafa derisi koşullar için yararlı olur: Kuru kaşıntılı kafa derisi, kuru kafa derisi, lapa lapa derisi ve çok daha fazlası!
Orada çok sayıda, sağlıklı, yararları vitamin B ve pro vitamin B 5! Onlar çeşitli yöntemler kullanılabilir. B vitamini ve nasıl o günlerde yardımcı olabilir olumlu yönlerini keşfetmek!