Şarap: Şahane tarihçesi

Bir tür içecekler dünyanın bir yeri vardır. Ve 1 Globe en sevdiğiniz İçecek şarap.

Şarap üzüm suyu fermantasyon elde edilen alkollü bir içkidir. Tamamen doğal kimyasal bileşimi ve üzüm dengesi nedeniyle meyve şekerli, asitler, enzimler ve diğer besin eklemek zorunda kalmadan fermente.

Üzüm kullanılmaktadır en yaygın meyve olmakla birlikte, diğer meyve, çilek ve hatta tahıl şarap üretmek için istihdam edilebilir. Örneğin, şarapları elma şarap veya mürver şarap gibi elma ve elderberries, anılan sıraya göre yapılır. Japon sake pirinç oluşturulur. Filipin tuba Hindistan cevizi SAP’den fermente. Normalde, meyvelerden hoş çok üretilen değil şaraplar gibi bira almak. Çoğu durumda, şaraplar daha yüksek alkol içeriğine sahip beverages olarak bakın.

Proto-Germanic kelime “winam.” kelime “şarap” geldi Latince “üzüm asma anlamına gelir vinum” referans olarak bu. Ayrıca, şarap veya üzüm için başvuruda ilgili kelimeler Semitik ve Gregoryen dillerinde bulunabilir. Bu sözleri oldukça eski sayılır.

Gürcistan ve Iran arkeolojik kazılar ile şarap üretimi yaklaşık 6000 5000 M.Ö başladı kanıt göstermektedir. Ayrıca arkeolojik kanıt toplanan çevre Doğu ve Mısır’da asma tarım evcilleştirme içinde ilk Tunç Çağı veya M.Ö. 3000 başladı önerir.

Avrupa’da internet arkeolojik Yunanistan şarap bu kıtada altı yaklaşık 500 yıl önce geliştirilmiştir öneririz. Bu web sayfaları da ezilmiş üzümler kalıntıları göstermek. Diğer eski belgelerden, özellikle Yaşlı Pliny ve Yunan yazar Theophrastus, hatta nasıl Yunanlılar fermantasyon ve kireç çeşitli önce kısmen susuz alçı sadece fermantasyon sonra şarap asitliği azaltmak için kullanılacak açıklar.

Şarap Mısır’ın tarihinin önemli bir unsur oldu. Antik törenleri çok önemli bir içecek olduğunu. Tarihsel kanıtlara dayanarak, Yunanlılar ve şarap Mısır’a getiren Çin oldu.

Romalılar da kendi kültürünün önemli bir bölümünü şarap yaptı. Gerçekte, yapım şarap bölgeleri bu günlerde Batı Avrupa’da birçok antik Romalılar tarafından kurulmuş. Bu süre, diğer üzüm çeşitleri, keşfi ekimi yaklaşımlar gelişmiş için geliştirilmiş depolama yöntemleri ve depolama ve büyük ölçüde nakliye için varil kullanımı şarap üretim gelişmiş ve mükemmel.

Roma’dan, şaraplar Ortaçağ Orta Avrupa tam olarak nerede onlar oldukça iyi bilinen oldu kendi yolunu buldu. Ne zaman belirli bir dünyanın en gelişmiş ve en aranan sadece içkiden sonra bilinir hale şarap oldu bu sefer sırasında oldu.

Lütfen faydalı stratejileri ve salata ve çorba hakkında bilgi ArticleMash.com doğrulayın