Parçalanmış bir düşünceler parçaları seçerek

Bazıları için insan aklının bir tek, tutarlı birim olarak vücudun geri kalanıyla çalıştırmak için toplu olarak işleyen tüm bölümleriyle görselleştirmek zahmetsizdir. Bu zihin çoğu bireyler için çalışır yoludur. Elbette eylem en pürüzsüz, temiz ve sorunsuz. Yine de, çoğu erkek ve kadınlar zihinsel genel sağlık uzmanlar zihin kırılgan bir etken olduğunu görmek için başarısız. Ruh sağlığı için uygun bir metafor bir güzel porselen çay seti, Ming Hanedanı Çin’den olur. Sadece bir parça döken ve set otomatik olarak tüm değer kaybeder. Benzer şekilde, kalıcı hasar zarar ya da bir kişinin zihinsel sağlık tek bir yönünü kaybetmek üretebilir.

İnsan aklının söyledikten sonra vahşice edinilmiş bir konudur. Basınç ve anxiousness insan evrimi boyunca sabit baraj kadın ve erkek kurtarma için oldukça güçlü bir yetenek sağlamıştır. Erkekler ve kadınlar zihinsel esenlik parçaları kadar almak ve önemli ölçüde tam aynı derecede önce travma taşıdığınızda. En millet sorunu başlangıçta tetiklenen stresi hafifletmek için dış etkinleştir, yoksun kendi sorunları daha daha fazla almak için yaklaşımlar keşfetmek. Diğer durumlarda, kendini onarma yordamı yardım için danışmanlık millet talep başlayın. Öyle olsa bile, dissosiyatif kimlik bozukluğu durumunda, bir kişinin ruhunun adaptasyon kendisi, bir zorluk-ebilmek poz vermek.

Dissosiyatif kimlik bozukluğu (DID) pop kültürü ile “split karakter bozukluğu.” Neredeyse kesinlikle çok daha iyi bilinir Bu özellikle dinamik zihinsel sağlık bozukluğu nedenleri çoğu araştırmaya göre hastadan hastaya değişir. Bazıları için daha güçlü bir kişilik oluşturarak adapte düşünceler zorlama kırılma noktası için hastanın Kişilik anksiyete ve anxiousness olağanüstü durumlar itin. Diğer durumlarda, onlardan beklenen bir iş yerine getirmek için bir kişi olağanüstü isteksizlik çok daha iyi etkinlik orijinalden işlemeye uygun bir kişilik oluşturmak için aklın zorlar. Birçok durumda, “Böl” aşırı duygusal ve psikolojik travma tarafından fiziksel travma “hakaret” olarak hareket daha önce duygusal ve zihinsel “ortaya olabilir.” getting bazı durumlar ile getirilen

DID algılama zorluk birçok fiziksel ve psikolojik Göstergeler genellikle kolayca misdiagnosed olabilir aslında yatıyor. Bellek süresi geçerse alarak B Kişilik A. yönetmek Kişilik tarafından oldukları gibi gerginlik ve anksiyete neden olasılığı Akut üzüntü, uzun bir devlet depresyon bina hasta bir işareti olabilir, ya da karakter C duygular geçmiş travma yaşıyor mümkündür. Verilen bu kişilikleri farklı bir 1 ve adres düz hasta ile iletişim kurabilirim, o zaman zaman şizofreni gelişmiş bir biçimi olarak mislabeled. Gerçeği çok daha fazla açık belirtileri sürekli değildir (çeşitli belirtiler belirgin örnekleri görünebilir) da zor doğru teşhis DID yoksun uzun süreli gözlem yapmak eğilimindedir.

DID tedavisinde yaygın olarak yalnızca bir tek sol, hangi orijinal kişilik olması değildir kadar tüm kişilikleri entegre üzerinde odaklanır. Elbette eylem en yavaş gidiyor tam terapötik ve danışmanlık prosedürleri, geniş bir psikoaktif ilaçlar olarak etkili bir şekilde yararlanmak eğilimi bir tek şey. Basic, ilaçların kullanımı ilgili semptomları hafifletmek için kullanılmaktadır, ancak bozukluğu kendisi sadece zihin savaş alanında ele alınması.