Otomobil Teknolojisinde Yeni Eğilimler

Otomobil sektörü, günümüzde her açıdan alıcıya sahip olmak için birçok teknolojiye imza attı. Bu teknolojiler ayrıca, otomobillerin kirliliğin önemli bir katkısı olduğu gerçeği için çevresel şeyleri de gözlemliyor. Yeni teknolojilerin keşfi hiç sona ermedi ve 2010 ve 2011 yıllarında, yeni geliştirilen otomobil modeli, dijital sistemleri yükselten pazar alanına girdi. Dijital sistemler dışında, bu otomobiller otomobil güvenliğini, sofistike motor gövdesini ve telematik ve gömülü bilgi-eğlenceyi ele alıyor.
Aradan geçen herhangi bir yeni teknoloji, teknoloji iyileştirilmek için konsantre olmaya devam eden 3 bölüm altında gelir. Genel performans, Tasarım ve Otomobil Güvenliği. Çağdaş arabalarda uygulanan ve uygulanan en popüler buluşlar burada tartışılıyor
1. En Son Verimlilik Temelli Buluşlar:
Yakıt hücresi otomobil, kirlilik tamamen ücretsiz olan ortaya çıkan teknolojilerden biridir. Hücrelerdeki hidrojen reaksiyonundan elektrik enerjisi yaratarak motora güç sağlar. Çalışmaları içten yanmalı motorlara benzer ve bundan iki kat daha etkili. Laptop yongaları, güç tahrikine ulaşmada önemli bir rol oynamakta ve Sensörler ve otomatik araba kilitleme mikroişlemcileri gibi işlev gören araçlara yardımcı olmaktadır. WAP’ı içeren kablosuz telefon ve Net Bağlantı, çok uzun zaman önce olmayan modern araçların bir parçası olarak tanıtıldı. Hybrid Cars piyasada karlıdır ve fosil yakıt tasarrufu sağlar. Ekonomik olmak, Hibrit otomobiller dayanıklılık ve uzun ömür için de iyi biliniyor. Günümüzdeki otomobiller, sürüş dışında işlevleri izlemek ve ayarlamak için emisyon kontrol yöntemini kullanmaktadır. Kullanılmayan yakıt ve kimyasal maddeleri yakarak egzozu temizlemek için bir katalitik konvertör sağlanmıştır. Katalizörün çalışması için yeterli oksijen bulunduğunu gösteren oksijen sensörleri tarafından desteklenmektedir.
2. Son Tasarım öncelikli buluşlar:
Görsel görünüm, otomobilin içinde yapılmış akıllı teknolojinin yanı sıra çok önemlidir. Çoğu güncel model araç, sadece reklam için değil, aynı zamanda genç nesilleri de çekmek için tasarım ve stil üzerine yoğunlaşmaktadır. Anterior model ile kıyaslandığında, çoğu mevcut araç, MP3 çalarlar, iPod, USB ve Bluetooth işlevi, doğru konumlandırma gösterge tabloları, en kaliteli stereo sistemler, Koltuklar ve emniyet kemerleri ve mobilyalı olağanüstü otomobil iç kısımları gibi birçok bileşene dayanılarak geliştirildi. .
3. Çoğu güncel Güvenlik öncelikli buluş:
Black Box teknolojileri ve ndash Basic Motors, çoğunlukla bir kaza kaydetmek için uçuşlarda uygulanan Kara kutunun uygulanmasını araştırdı. Temel motorlar, hızı, mesafeyi ve kapsadığı yerleri kaydetme detaylarını daha önce test ettikçe, Black Box’u otomobillerde kullanmak bir endişe kaynağı haline gelecektir. Bu teknoloji bulunmasına rağmen, hala bulunduğu yerde özel bilgileri toplayan gerçeklik için ilerlemenin altında, kazanın gerçek sebebini tam olarak kavraması ve düzeltmesi ciddi olarak gereklidir. Ancak Araçlar’da isteğe bağlıdır. Çağdaş araçlarda, trafik kazası geçiren sürücü ve yolcuların çarptığı durumlarda bir araya geldiğinde anında şişen hava yastıkları tarafından güvenlik sağlanır. Enerji frenleri herhangi bir hızda aracı durdurmak için enerji verir.
Bir hayal gücüne dönüştükten sonra ne şimdi bir gerçek. Teknolojileri, gelişen yolunda giderek artıyor ve on yıl içinde, onay alınmasının ardından bir süre sonra pazarda olacak olan uçan otomobillerin ortaya çıkmasıyla birlikte, mil uzaklaştı.