Ölüm John Baptist bir vaaz Mark 6:14-29

Zaman Herodias kızı geldi ve dans, o Herod ve konukları memnun ve Kralın kızı, “benim için ne kadar istiyorum ve o-ecek vermek sor.” dedi Ve ona, ciddiyetle yemin etti “ne herhangi bir zamanda, ı-ecek vermek sen, krallığımın yarısını bile sor.” O dışarı çıktı ve annesine, “ne istediğim gerekir?” dedi Diye yanıtladı, “Vaftizci John başkanı.” (Mark 6:23-24) Bu sabah bir vaftiz ettik ve şu anda çalışması için en uygun olmayan Gospel hikayesi için İncil arama yaptıysanız, sen büyük (ya da daha doğrusu kötü) 1 Biz bu sabah – John Baptis ölümü hikayesi vardı yürütülen olamazdı inanıyorum t!

Lectionary ile çalışmak oldu tabii ki, tüm o şans çizmek olmasıdır. Söyleyerek, “gel küçük çocuklar izin” İsa muhtemelen var, ama değil. Bu hikaye şehvet ve cinayet, aşağılanma ve ölüm var.

Ve bizim yeni Vaftizli “Cesurca aşağıda afiş onun günah, dünya ve şeytana karşı mücadele” için teşvik etmek için gidiyoruz eğer muhtemelen sadece uygun, biz tam olarak nerede mücadele de onları sürebilir ilk onları uyarmak! Ya da muhtemelen ben gerçekten sadece lectionary şu anda aşırı basmış ve olmalıdır çok daha aile dostu okuma seçilmiş?

Sadece bu İncil’i okuma John trajik ölümü üzerine odaklanan gerçek için. Bu hikayede almak en korkunç detay var. İncil’de hakkında çalışma en trajik hikayeleri ile ABC sürümü almak kabul olacağını düşünüyorum, gerçekten biz Hollywood, hikaye, yetişkinlere yönelik sürümü var olmasıdır.

Karşılaştır, örneğin, Herod’un İncille hesap daha sonra cinayet James (John kardeşi) eylemleri kitapta sağlanan: “o zaman hakkında Herod kiliseye ait ve onları kötü muamele bazı insanlar bugün tutuklandı. O da John kardeşini bir kılıçla öldürdü James vardı.” (Elçilerin işleri 12:1-2) Son! İşte böyle – kısa, az ve öz, trajik, ama biz daha daha fazla almak ve devam!

Ama ölüm Baptist bu hesaptaki değil! Biz John alır eleştiri ortaya çıkmasına somurtkan Herod’un bireysel yaşam ayrıntılarını 1 olsun. Hapis, parti, dans genç kızın ve sonunda nasıl John’s kafa kızın annesi için bir akşam yemeği tabağa sunulduğu kır saçlı özelliklerini alın!

Güzel bir sahne ve bir dans oldukça olmalı ve atmosfer bir dans kendimi çalışırken tarafından bu sabah yeniden oluşturmak çalışıyor düşündün mü, ama açıkça bir elbise, dans se benim sunumu büyük görünse de, karar verdi ven ordu cüppe battaniye hiçbir koşulda adalet yapardım.

Her neyse, gerçek ‘Nedir bu hikaye burada taahhüt?’ sorgudur Ve ben sadece ‘ne burada, bir vaftiz okunan işi var mı?’ demek istemiyorum ama ne bu geçit İncil’de tüm taahhüt?

Sanki birilerinin söylediği İncil toplumun son derece erken bir toplantıda, “Bu kitap yeterli kopyalarını hareket sadece etmiyoruz! hemen hemen gerçekten İlave seks ve şiddet tam burada ihtiyacımız”ve yani Mark borulu ve belirtti,”ne dersin John Baptist ölüm içerir?”