*** İş Ağlarının Neden Çalışmadığı Altı Sebep!

1. Soruşturmayı yapmama.
– Sana kimin ve neyin yardım edeceğini bildiğinden emin olun. Kuruluşunuzu ve nasıl çalıştığını bilin. Hangi şirketlerle çalışmak istediğiniz ve hangilerinin sizinle çalışmadığı araştırmaları. Eğer işini zorlamıyorsan, işi bozma riski taşırsın.
– Örgütlerini araştırmadan birileri olarak bilinmekteyim, yalnızca yaptığımı düşündüğüm gibi Avrupa’da icra etmediklerini elde etmek için. Bu yüzden Avrupa geçmişimle ilgili adımım boşa gitti.
2. Yanlış insanlarla iletişim kurun.
– Bir Meslek Fuarı, iş arayan bazı insanlar için harika bir yer olabilir, ancak sıklıkla değil. Bildiğim bir avukat, giriş seviyesi çalışanlar arayan hızlı yemek sağlayıcılarıyla öğleden sonra bir görüşme yapmak için boşa harcamıştı. Çevirmesini anlamak istemedi!
– Bir aktör iseniz, iş bulmanın en etkili yeri diğer aktörlerle, ancak satın alanlarla (yapımcılar ve yönetmenlerle) takılmaktır. Yardım için takılın, ancak olasılıklar için değil.
– Dolandırıcılar, oportünistler ve ne-er-do-kuyucuklar için dikkat edin. Kontrol etmedikçe ve daha iyi bir geri bildirim almadıkça hiçbir şebeke şansı harcayın. Akıllı ol!
2. Niçin orada olduğunuzun açıklığa kavuşturulmaması.
– Bilgi ve olgu ister misin?
– İsimleri mi istiyorsun?
– İş ilanları mı istiyorsun?
– Bedava yiyecek almak ister misin?
Bir amacın olduğuna ve sadık olduğuna emin ol.
3. Hazırlanın.
– Bir toplantı planlamak isterseniz küçük kartvizitler, özgeçmişler ve takvimle hazır olun.
– Özel adım atın.
– Asla gidip şebeke kurmayın ve sonra üç hafta boyunca şehri terk edin. Hazır ol!
4. İyi bir niyet oluşturun.
 – Ağın ne olmasını istediğinizi belirtin. Effortlesss? Kolay? Eğlenceli? İstediğini söylüyorsan, mükemmel bir fırsat bulursun. Eğer bilmiyorsan o zaman kim bilebilir.
beş. Kendinize 1. yardımcı olun.
– Hizmet vermek ve diğer kişileri desteklemek gerçekten çok güzel, ancak kendinize 1. yardımcı olursanız, diğer millet için iyi bir yer edinmiş olursunuz. Hiçbir iş para olmadığını gösterir.
6. Kalbinizi dinleyin.
– Eğer uygun hissediyorsa muhtemel. Doğru olması da mükemmel görünüyorsa, muhtemelen öyle.