Gelen Kutusu Onarım Aracı Hata ‘80040900’ Nasıl Çözümlenir?

Bir Outlook PST, Microsoft Outlook için tüm e-posta mesajlarınız, notlarınız, kişileriniz vb. Perakende yerel kopyalarına yapılır. Ancak dosya çeşitli öğelerden dolayı bozulabilir. Bunu onarmak için Microsoft, Scanpst.exe’yi, aynı zamanda, işletim sistemine bağlı olarak tüm MS Outlook yükleme seçenekleriyle otomatik olarak yüklenen gelen kutusu onarım aracı olarak tanımlar. PST’nin sayısız yolsuzluk sorununu düzeltebilir, ancak hepsini düzeltemez. Dosya büyükse veya iç bilgi bozuksa, Scanpst aracı tamir etmez. Bunun yanında, yolsuzluğun niteliği ciddi ise araç, bir geçici çözüm olarak hizmet edemez. Bu nedenlerle, bozulmanın tüm senaryolarında bozuk bir PST’yi onarabilen üçüncü taraf araçları elde edilebilir.

 Scanpst hata senaryolarını örneklemek için, Outlook PST dosyanız hasar gördüğünde bir durumu göz önünde bulundurun. Önerildiği şekilde, Scanpst aracını çalıştırmayı denediğinizde başarısız olur ve aşağıdaki gibi bir hata ile sonuçlanır:

 “Önemli Hata: 80040900”

 Araç çöker ve bozuk PST etkilenmez.

 Yol açar

 80040900 hatasının gerçekleşmesi için muhtemelen en büyük amacı, PST’nin iki GB’dan daha büyük olmasıdır. Scanpst.exe Aracı, 2 GB dosya boyutu sınırlaması nedeniyle bozulmuş ANSI biçimlendirilmiş bir PST düzeltemez.

 çare

 Bozuk PST onarmak için aşağıdaki çözümleri uygulayabilirsiniz:

 1. Dosya büyük olduğundan, Microsoft PST Kırpma Aracı’nı (Pst2gb.exe) kullanarak dosyayı 2 GB altına kesebilir ve daha sonra Scanpst.exe yardımcı programını kullanarak onarabilirsiniz. PST Kırpma Aracı, dosyayı kullanıcı tarafından tanımlanan bir değere böler ve bu nedenle, bazı e-posta iletileriniz sonuçta elde edilen kopyada eksik olabilir. Bu nedenle, PST’yi kullanımdan önce yedeklemeniz önerilir.

 iki. Çok etkili bir tarayıcı algoritması uygulayan bir üçüncü parti PST dosya onarım yardımcı programını kullanabilirsiniz dosyayı onarın. Microsoft yardımcı programı bunu yapamadığında, uygulamalar tüm mantıksal senaryolarda PST bozulmasını onarabilir. Bunlar, grafik açısından zengin arayüz ve alternatiflerle Gelen Kutusu Onarım Aracına özel olarak hazırlanmıştır. Bu tür bir yazılım programı, temelde sadece çalışma amaçlı yapıldığı için korunan onarım stratejilerini kullanmaktadır. Böylece, araçların çalıştırılması orijinal e-postaların bütünlüğüne ve dosya yapısına zarar vermez.

 Stellar Phoenix Outlook PST Onarım tüm PST yolsuzluk endişeleri için etkili bir araçtır. Gelişmiş Gelen Kutusu Onarım Aracı, Outlook 2007, 2003, 2002 ve 2000’i desteklemektedir. Bu, zengin grafiksel özellikler ve tehdit içeren tamamen ücretsiz tarama sağlayan kapsamlı bir onarım aracıdır. Araç, tüm Outlook şeylerini bozuk bir .pst dosyasından geri yükleyebilir ve silinen öğeleri düzgün şekilde ayıklamak için yetkili olduğu anlamına gelir.