Geçmiş ve Podcasting evrimi

Podcast evrimi hakkında düşündün mü? Podcasting nispeten genç bir teknoloji olmasına rağmen yine de oldukça büyüleyici kısa da olsa bir geçmişi vardır. Arka plan kelimenin “podcast” oldukça büyüleyici ve World wide web topluluk dinamik doğasını yansıtan.

Podcasting sadece 2004 yılında icat edildi bir terimdir birleştiren iki kelime: iPod ve yayın. İronik olarak, bu tanım ne bileşen tamamen kesin olduğunu göz önüne alırsak bir yanlış isim biraz ‘s. Ne podcasting ne de podcast için dinlemek bir iPod ya da diğer taşınabilir oyuncu istiyor. Gerçekte, podcast için masaüstü pc içeren herhangi bir etkin mp3 cihazda dinlenebilir. Adı ilişkilendirmesini temelde podcasting başladığında Apple bilgisayar iPod en iyi satan taşınabilir dijital müzik çalar idi nedeni hakkında geldi. Ne fazla, ne daha fazla-belgili tanımlık-soluduğumuz hava yayın var da gereklidir.
Yeni Oxford Amerikalı sözlük editörleri bile “podcasting” kelimesine 2005 yılı ilan ederek podcasting çoğunluğa üzerine atladı. Dönem “dijital kayıt bir radyo yayını veya benzer bir program, üretilen kişisel bir ses oyuncu indirmek için internette erişilebilir”olarak tanımlanmıştır Kelime onların sonraki güncelleştirme sırasında sözlük on-line sürümüne eklenecektir.
Terim, podcasting gazeteci, Ben Hammersley, icat ve o zaman eski MTV VJ ve medya girişimci tarafından Adam Curry popüler. Bay Curry İndiriyor ve iPod’lar için ses dosyaları eşitleme yöntemi otomatik bir Applescript uygulama yapılmış.

Diğer adları veya harf seçeneği Yorumlar, “P-O-D” önerilen, “Kişisel On Demand” en iyi bilinen biri oldu. Teknolojileri yazar, Doc Searls bu ifade ile geri Eylül, 2004 yılında geldi. “Ses-blogging”, ses dergiler gibi terimler”ve”web-döküm”Ayrıca verilen bu bir medya dağıtım tür biçimini tanımlamak için.

Diğer “pod” – türetilmiş ifadeler dahil “podcast’çiler” (Podcast imal eden bunlar) ve “podcatchers” – hangi düzenli olarak için doğrulamak ve yeni içerik malzeme otomatik olarak karşıdan belirli RSS toplayıcılar. Podcatching uygulama podcast taşınabilir müzik ve video oynatıcılar için kopyalamak kullanıcı sağlar.
Podcasting tanınması orman yangını beri MP3 çalarlar hızlı kabulü ve taze içerik malzeme var tüketicilere istiyorum gibi yayılıyor. Podcasting sadece gelişti çünkü kişi daha çok ele daha onlar için dinlemek ve onları onlarla kendi uygulamaları almak için özgürlük verir.
Yana bloglama beklenmedik gibiydi ve podcasting çok hızlı ve yaygın olarak kabul edilen bir teknoloji değil. Büyüme doğmakta olan bu sektörde hızla 2005 yılında radyo yayın Sektörel teknolojinin kabul hızlı ve Apple’nın iTunes dağıtım nedeniyle hızlandırmak için tahmin edilmektedir. Podcast artan popülaritesi geleneksel radyo yayın modeli meydan okuyor.
Kabaca iTunes iki yıldan daha az olsa bile, four.eight milyon kişi ile karşılaştırıldığında sadece fazla 800.000 2004 yılında 2005 yılında bir podcast indirilebilir. Ve 11. dört milyon dinleyici Difüzyon grubundan yapılan araştırmaya göre bu yıl bekleniyor. Şu anda Apple iTunes servisi 15.000 podcast teslim etmek ve dinleyici daha fazla 7 milyon abonelikleri için imzaladı.

Kasım 2005’te köprü derecelendirme ile on Ulusal pazarlarda radyo dinleyici tarafından bir çalışma hiç indirdiğiniz ve bir podcast dinledim müşteriler yaklaşık % 20 haftalık olarak hızlı bir şekilde yapmak gösterdi. Bu grubun tipik bir haftada altı podcast indirme ve onlar download podcast müzik ayda yaklaşık 4 saat harcıyor.
Bu çalışmada öngörülen gelecekte çok daha dramatik büyüme içinde belgili tanımlık endüstri. Köprü derecelendirme göre 2010 yılına kadar podcast kitleye kalkınma hiç bir podcast dinledim muhafazakar bir 45 milyon kullanıcılar ulaşması bekleniyor. Agresif 75 milyon bu tarihe göre bu miktar daha yakın konum tahmin ediyor.
Bu seni nasıl etkiler?

Katlanarak artan dinleme podcast ile podcast mal veya hizmetleri reklam için sen çok güçlü bir araç vermek. Podcast hakkında müthiş faktör onlar oldukça basit ve düşük maliyetli üretmek için olmasıdır. Podcasting-ebilmek olanaklı kılmak onları gidişat hakkında ilgi çekici, bilgilendirici ve yaygın güncelleştirmek ile üzerinde sektörde sunarak hedef dinleyiciler ile yakın bir bağlantı sizi temin ederim. Eğer bir Web sitesi o zaman orada var olduğunu olarak gerçekten tuzağa düşürmek için zor değil ve önemli bir getirebilir bir podcast elde edilebilecek olmamalıdır hiçbir neden geliştirmek, Web sitenize trafik. Öylesine velhasıl podcasting herhangi internette pazarlama kampanyası çok önemli bir bileşeni olmalıdır.