Endonezya telefon ağları

Endonezya genişletilmesi ve telefon ağ çözümleri modernize sürecinde olduğunu. PT Telekom % 51 hükümet olduğu gibi aynı zamanda tespit Telekomunikasi Endonezya Endonezya boyunca iletişimi güçlendirmek için milyarlarca harcama firma sahibi. PT Telekom yakın ve yerli genişletilmiş-mesafe Hizmetleri, mobil Hizmetleri gibi güzel içerir Endonezya sabit hat telefon hizmeti sunmaktadır. PT Telekom da kablo televizyon ve uydu yayın ücretli, sunar.

Telefon hizmeti Endonezya teslim diğer işletmeler PT Excelcomindo Pratama, Verizon Wireless, SingTel ve Etisalat destek vardır vardır. Büyük şirketler PT Telekom ve PT Excelcomindo % 50 bir sabit hat ve cep telefonu pazarı, 45 milyon cep telefonu müşteriler daha ilave içerir yer kontrol.

Endonezya mobil telefon ücretleri düşüktür. Bir belirli biraz olsun temas için bir telefon hattı gider bir dakika 6¢ ve daha fazla cep telefon ile temasa 9 ¢ bir dakika. SMS mesajlaşma sadece 3 ¢ bir dakika içinde Endonezya ve bir dakika diğer Milletler için 5 ¢ olduğunu. Gelen aramalar ve SMS mesajları ücretsiz. 62 22 Bandung, 361 Bali, Jakarta için 21, Medan için 61 ve 31 Surabaya için için için ardından Endonezya uluslararası ülke kodudur.

Endonezya telefon hizmet veren diğer kuruluşlar, Wartel, Warpostael ve Warparpostel dahil. Bu şirketlerin kasaba ve şehirlerde Endonezya çevresinde bulunan ve üzerinde bir harcama olarak sen-kullanımlı program kurmak veya genel telefon hangi genellikle seyahat ve Turizm tarafından kullanılmaktadır içine yerleştirilebilecek ön ödemeli telefon kartları satıyorlar.

Endonezya istihdam bir farklı bir bilgisayar sistemi aracılığıyla faaliyet gösteren geniş bant Net bağlantısı, BB telefon hizmetidir. Aynı teknoloji dünya hakkında diğer firmalar tarafından kullanılmaktadır. BB telefon alıcılar belirli alanlarda Endonezya içinde çağrılırken hiçbir maliyet arama ve benzersiz fiyatları sunar. Çoğu aramaları bir daire aylık baz alınmaktadır. BB telefon kurulumu kolay ve DSL modem ve bir ktı BB telefon bağdaştırıcısına takılı normal telefon ile çalışır.

Endonezya mobil telefon hizmetleri sağlayıcıları ve oran plan açısından sınırlıdır. İletişim altyapısı için gelince gerçeği Endonezya Adaları ve bir anakara topluluğu ise bir mücadeledir. 1998 yılında parasal kriz AT&T kablosuz çözümler ve Notherlands gibi özel yatırımcılar zorla KPN iletişim sektörü yavaşladı Endonezya sanayi terk. 2006 deprem ve tsunami telefon ağ büyüme, zamanlama ve kullanılabilirlik açısından ana bir etkiye sahip. Hatta bu aksiliklere ile Endonezya’nın telefon ağları hızla genişletiyoruz ve ekstra hizmetler teslim ediliyor ülkenin ekonomik büyüme ile korumak için ekleme.