Dijital ve LCD Projektörlerle İlgili Veriler

Dijital projektörler, görüntü bilgilerini düz olarak bilgisayar sisteminden bir ekrana lens tekniği ile dönüştürmek için kullanılır. Sunumda, Dijital Projektörler bilgisayar sisteminde saklanan bu verilerin görselleştirilmesini sağlar. Bu projektörler, hareketli filmleri izlemek, DVD’den veya bir medya oynatıcıdan izlemek için kullanılabilir. Bu projektörler büyük miktarda müşteriye çözümler sunmak için reklamverenler ve satıcılar tarafından büyük ölçüde kullanılmaktadır.

 Şimdi bir gün Dijital projektörler ikamet tiyatro sistemlerinin düzenlenmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Yüksek fiyatlı cihazlarda 800 × 600 piksel özünürlük kullanılır. Parlaklık kadar doğru özünürlük, dijital projektörün fiyatını belirledi. LCD Sıvı Kristal Gösterinin kısa formudur. LCD, örneğin bir dizüstü bilgisayarda veya bir projektör vasıtasıyla görüntülenecek dijital bir görüntü sunmak için kullanılan teknolojilerdir. LCD teknolojileri çoğu Projektörde kullanılmaktadır.
 LCD projektörler çok yönlü, sabit ve kullanışlıdır. Çoğu sistemle uyumludurlar ve video, bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlara kolayca bağlanabilirler. LCD projektörlerin en önemli özelliklerinden biri, fotoğrafları eşit parlaklıkta bir yüzeye çıkartabilmeleri. Bilgi, grafik ve video sunabilirler. Ağır tartılan bu projektörler diğerlerine kıyasla çok daha azdandır, bunlar kolayca hareket ettirilebilirler. Uzun ömürlü ampulleri ve aynı zamanda inşa edilmiş konuşmacıları var.
 Dijital projektörlerde şu üç teknoloji kullanılmaktadır:
 1. Yüksek mukavemetli CRT
 2. LCD ışık geçitleri
 3. Yeni Texas teknolojileri

 Sayısal projektörlerin etkinleştirilmesiyle, herkes ev tiyatrosu uygulamalarından zevk alabilir. İlginçtir ki artık Projektör Kiralama ve LCD Projeksiyon Kiralama hizmetleri ile bir gün, alıcılar öğeleri almadan önce doğru usta almak için kolay olması geldi.
 İdeal projektör nasıl seçilir?
 Sunum türüne bağlı olarak LCD projektör veya DLP projektör seçebilirsiniz.

 PowerPoint gibi statik sunumlar için LCD projektörler iyi ancak hareketli resimler veya video için DLP projektörleri çok daha iyi yüksek kalite sunar. Taşınabilir çözünürlük arıyorsanız, LCD projektör bu durumda uygun değildir, DLP projektörleri en etkilidir.

 Parlaklık Projektörlere karar vermesine rağmen başka bir unsurdur 5000 lümen en parlaktır, oysa 1000 lümen giriş seviyesi projektördür.
 Binlerce konukları hedef aldığınızda fuarlar ve kongre merkezleri için en iyi 6000 lümen projektör.
 En çok kullanılan projektörler 2000-3000 lümenidir. Lümenlerin maliyeti arttıkça ağırlık artışı da olur.
 Sanyo PLC XF45 10000 Lümenli LCD Projektör
 Çözünürlük – 1024 x 768 XGA
 Parlaklık – on, 000 ANSI Lümen
 Ağırlık – 81.six LBS
 Boyutlar – (G x Y x D) İnç ölçüleri 22,9W x 30,8D x 9,9H inç
 Lamba 4 lambalar – her biri 240 W
 Projeksiyon Objektifi – Düzenli Zum veya Kısa Açma Geniş Açılı Objektif Seçimine Bağlı
 Girişler – Bir dizi
 Çıktılar – Çeşitli
 Dijital Düzeltme – Eksi Eksi 40 derece
 En-boy oranı – dört: 3
 Kontrast Oranı – 1100: 1
 Güç Mercek Kaydırma – Evet

 Daha büyük LCD projektör veya DLP projektör hangisidir?
 Her ikisi de LCD’nin Sıvı Kristal Ekran ve DLP Dijital Işık İşleme özel teknolojileri.
 LCD, DLP projektörlerine kıyasla canlı, zengin renklerle parlak ve keskin görüntüler sunar.
 LCD projektörler, DLP’den daha büyük lümen çıktıları üretir.
 Taşınabilir projektörler (daha az üç kilo daha az) öncelikli olarak DLP teknolojilerine dayanmaktadır. Projektörler günümüzün tüm ticaret fuarlarında ve kongre merkezi kiralamalarında önemli bir unsurdur.