Bir kafa derisi Self-sınav gerçekleştirme

Saç dökülmesi ya da değil, kafa derisi kendini muayenesi yapmak önemlidir

Ne olursa olsun yapmak ister kendini ya da birilerini yardım özel olarak saç dökülmesi veya inceltme varsa, bu gerçekten kafa derisi için değişiklikler, ayda en az bir kez incelemek önemlidir.

“Cilt kanserine gelince,” diyor Jodi LoGerfo, bir hemşire uygulayıcısı ve saç kaybı ilaç uzmanı Orentreich sağlıkla ilgili gruptaki New York ve “konuş iyi olmak” radyo talk-show host, ifade ettiği”erken teşhis erken çare. Ve bu özellikle saç dökülmesi ve/veya saç inceltme yaşıyorsanız çünkü kafa derisi için ek UV düzenli olarak esas olarak maruz önemli bile sadece hakkında sözünü [] ışık.”

Saç dökülmesi ve/veya inceltme varsa, ek, Cilt kanseri ve precancer için tehdit

Saç kaybı olanlar tehdit kafa derisi deri kanseri için esas olarak saç bir güneş kremi davrandığından daha fazla. Güneş hasarı ve prekanseröz lezyonlar önde gelen sık sık, ama pek çok kez kafa derisi ikamet cilt kendi-sınav dışarı bırakılır denetlenmeli kafa derisi üzerinde bir sürü olabilir. “Kişisel kafa derisi görmek zordur Aslında nedeniyle bu” dermatolog ve saç kaybı Uzmanı Dr. Valerie Callender, Callender cilt ve lazer merkezi Maryland ekler. “Ben senin kuaförü ile yapılabilir Eğer ortak önemlidir hissediyorum. Whilst ıslak, onlar saç en uygun konumda bir tarak, ayarlamalar, darbe veya büyümeleri için bakmak için veya bir alan nerede rahatsızlık, hassasiyet veya kaşıntı olabilir kontrol etmek veya tam olarak nerede sen bile saç dökülmesi veya th görmek yetenekli olmayabilir ile kesit devre,”diyor. Her saç kaybı yetkililer, saç dökülmesi veya herhangi bir tür sorunları inceltme varsa, tipik aralıklarla nitelikli kafa derisi sınavı için dermatolog tarafından belirtilen doğrulamak için gerektiğini kabul.

Nasıl bir-it kendini kafa derisi kendi-sınav saç dökülmesi varsa veya inceltme çalıştırmak için

“Gerçekten cildinizi bilmek ve bir günlük bazda Avcılık ve ne zaman dışarı duş adım her gün duygu tarafından kafa derisi almalısın. Bu şekilde, bir şey görünüyor ya da farklı hissediyor eğer sen bunu hemen fark edeceksiniz.” Eğer bir ayna ile kullanışlı iseniz, bu dekor ve kafa derisi, Bölüm bölüm tarafından kafa derisi senin tarafını hareket parmak uçlarınızla duygu ve cilt kanseri algılama aşağıdaki klasik ABCs için avcılık arka, üst görmek için kullanabileceğiniz her uzmanlar katılıyorum :

A. asimetri: Köstebek veya yumru değil her iki tarafta aynı.
B. Kenarlıklar: Alanının kenarları düzensizdir ve kaldırdı olamazdı.
C. renk: Cilt rengi değişti veya tüm nokta veya köstebek ile değişir.
D. çap: Konumu boyutu değiştiğinden veya büyük büyüdü.

“Ben bile eklemek E gelişen için o listeye” LoGerfo önerir. “Kafa derisi üzerinde bir şey değiştiriyor veya ortaya sopalarla hemen önce olduğundan daha farklı olduğundan, bu göz korumak.” LoGerfo ve Callender kafa derisi dokunmak, kaşıntılı, huysuz, inci, hareketli veya kaba, ihale veya bu sık sık kan ağlıyor, girintili, yükseltilmiş veya benzersiz herhangi bir şekilde daha önünüzde öyleydi üzerinde herhangi bir alan için arama gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde, muhtemelen çekiş alopesi (saç çok dar giyen) gibi bir durum tedavi edilebilir bir enfeksiyondan öğrenmek olabilir, alopesi areata gibi devam eden herhangi bir durum takip gibi etkili olabilir. Değil sadece bir şey tedavi ya da izledim için gereksinimleri ne zaman öğreneceksiniz, ama belki de o kel öğrenebiliriz alopesi areata yamalar geri büyüyen veya lazer saç tedavisi veya minoksidil tedavi seçenekleri çalışıyoruz.

Her uzmanları bu saç kaybı yaşıyor ve/veya inceltme gerçekten genellikle hakkında açık havada yürürken bir şapka giymek ve kafa derisi için iner bir sprey güneş kremi kullanın bu, kabul etmez katılıyorum. “Sen hiç saç tam bir baş varken, hiç Cilt kanserinden amaçlanan koruma doğa var senin kendini savunmak zorunda üzerinde derisi” LoGerfo sonucuna varılıyor.